Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

ESET, www.politickestrany.sk, vygooglený prezident a konšpiračné teórie (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Hm,

nemôžem si pomôcť, ale tá forma dlhého úvodu, nenápadným podsúvaním negatívnych vlastností všetkých spomenutých osôb vo forme akýchsi nezadefinovaných narážok a nedopovedaných otázok je rétorikou štbákov a komunistov. Presne takouto formou, ktorá je docela umne prepracovaná, za bývalého režimu dostatočne vyšperkovaná je napísaný tento blog. Samozrejme autor si môže písať čo len chce, ale jeho účelové zameranie je cítiť na sto honov. Pokiaľ by napísal v podobnom duchu o koaličných politikoch, možno by som aj uveril. Skrátka, nebudem to naťahovať, je to ako pamflet "Poučenie z krízového vývoja v strane a spoločnosti od XIII. zjazdu KSČ"...
 

 

Pokiaľ by napísal v podobnom duchu o koaličných politikoch, možno by som aj uveril.

Zaujímave.To je ta naša zaujatosť. Toho uznávam prosím nekritizovať a týchto nie takže do nich.
 

No,

moja reakcia v žiadnom prípade nieje zaujatosť. Venovať taký dlhý blog niekomu, kto prakticky ešte ani namal možnosť sa prejaviť a ešte takým zákerným spôsobom, tak to mi príde nie ani ako zaujatosť, ale účelovosť. No a teraz si dajme otázku, komu ten blog prospeje?...
 

 

Tu otázku si môžme klásť denne pri čítaní novín.
 
Hodnoť

 

V prvej polovici blogu mi nebolo jasné o čo ide, ale v druhej som pochopil - pán Belák kope za pána Mikučíka. Mimochodom človeka ktorého realitné praktiky označujú seriózny realiťáci v BA jemne povedané za "kontroverzné". Ktorý sa za pomoci manželky snažil podviesť majiteľa ESET-u a aj vlastného spoločníka. Nečakal že sa budú brániť, nečakal že sa proti nemu postaví realitné združenie, podcenil právny výtlak ESET-u - a hlavne spravil to spôsobom mafiansko - mečiarovským. Takže pán mu robí pozitívne pí-ár ?
.
Mimochodom Kaspersky - kľudne si ho nainštalujte a užite si ho :-)
 

 

Vy nielen kopete, ale aj píšete za ESET A možno ste osoba ktorá cez Denník N špinavo očiernila Mikurčíka na verejnosti. To vám vyšlo. Ešte šťastie, že Mikurčíka pozná strašne veľa ľudí a tí vedia kto v skutočnosti je. Asi preto mu vyjadrujú svoju podporu a to bez peňazí na rozdiel od Hrubého a Grunta ktorí si za svoje klamstva platia a zrejme aj Vás.Zamyslíte sa. Skutočne si myslíte, že si Hrubý predtým než vstúpil do Mikurčíkovho podniku s ktorým kúpili Carlton neoveril pri svojich možnostiach kto vlastne Mikurčík je? Overil. A presvedčil sa, že to je veľmi šikovný a slušný človek. Tým viac, že Grunt s Mikurčíkom už predtým spolupracovali, podnikali.
A teraz k pánovi Hrubému. Prosil Mikurčíka, aby ho zobral do Carltonu. Sľuboval 33%. Aj mu ich dal. Ale hneď ako bol obchod aj po právnej stránke urobený tak na Mikurčíka tlačil, že mu ich zoberie a nechá mu len 10%. Neskoršie za odstúpenie Mikurčíka ponúkal 5 mil eur. Mikurčík to odmietol. Tak potom Hrubý zvolal v rozpore so spoločenskou zmluvou Valné zhromaždenie a Mikurčika praktický odvolal. Mikurčik sa začal legálnym spôsobom brániť. Tak kto je podľa Vás"kontroverzný"?
 

 

Budem pokračovať pán alebo pani tob.tob. Kto je "kontroverzný" Mikurčík ktorý sa stále chcel dohodnúť alebo pán Hruby, ktorý reval, že radšej ako vyplatiť Mikurčika tak radšej za tie peniaze si kúpi políciu, prokurátorov, sudcov, advokátov a štátnych úradníkov. A všetko nasvedčuje, že sa tak deje. Na Mikurčíka už je vznesené obvinenie a to aj napriek tomu, aby bol vypočúvaný. A je pravdou aj to, že za všetkým stojí ministerka Žitňanská na ktorú sa Hrubý neraz odvolával čo potvrdia aj viacerí svedkovia. Tak ako sú aj písomne dôkazy a svedkovia /dokonca z radov novinárov/ktorí potvrdia zaangažovanosť ministerky v tomto prípade na strane samozrejme Hrubého. A prečo píšem len o Hrubom a nie aj o Gruntovi? Lebo Grunt bol na začiatku sporu na strana Mikurčíka. Až neskôr prešiel na stranu Hrubého keď bol k tomu donútený a nemyslím si, že len Hrubým. Takže ešte ráz. Kto je v tomto prípade "kontroverzný"?
 
Hodnoť

IT, aj ty ...

Zavádzanie elektronizácie do všetkých činnosti ľudstva je cesta do pekla. Pritom určite nejde iba o politický aspekt, ale v prvom rade ide o biznis. Všetko je to primárne iba o peniazoch a sekundárne cez ne aj o politike a ľuďoch. Prvotne však ide o vládu nad ľuďmi a tá je doslova zrastená aj s peniazmi, aj s politikou a medziľudskými vzťahmi všeobecne. Zbytočne sa nehovorí o komunikácii cez internet, že veľký brat sa pozerá. Aj jamám osobnú negatívnu skúsenosť s ESETOM, ale aj s inými bezpečnostnými systémami, ktoré sú v skutočnosti vlastne okienkami do vášho súkromia. A o to veľkému bratovi ide - všetko vedieť, všetko vidieť, všetko počuť. Žiaľ, technológia v počítačoch bez ochrany neexistuje. Kisku už dávno nemusím, ani tých ostatných spomínaných pánov. A čo sa týka IT a elektronizácie snažím sa za každých okolností ovládať ja ne a nie naopak, na rozdiel od drvivej väčšiny populácie, ktorá bez smartfónu a iných technických vymožeností nedokáže už pôvodne ľudsky žiť. Ovládam všetky gramotnosti, vrátane finančnej, mám aj pomerne slušné právne vedomie, viem to však rozumne využívať. Nemám však dobrý pocit z toho, že svet je priam prehlcovaný elektronizáciou, ľudia sa stávajú závislými a je to badať hlavne na mladej generácii. Ak by došlo k nejakej celosvetovej energetickej kríze, čo potom ? Je šťastím, že sme tak prehnane závislí na spotrebe energií ? Nie sú tí domorodci v hustých a nepreniknuteľných pralesoch šťastnejší ako my ? Budú zrejme jediní, ktorí by pravdepodobnú no neželanú apokalypsu našej planéty v tom najširšom slova zmysle prežili, my sme už temer stratili vzťah k prírode a k prirodzeným ľudským vlastnostiam, ktoré dokázali preniesť ľudstvo cez tisícročia jeho existencie.
 
Hodnoť

 

Takto sa pácha sociálna samovražda.
 
Hodnoť

Myslím, že to, čo

chýba v obraze minulosti (nadobudnutom v mladosti nielen p. kapelmajstra Beláka) je kritické zhodnotenie politického systému (moci), v našom prípade systému pred rokom 89, v ktorom sme sa "cítili" doma aj keď sme o ňom nič (hmatateľného) nevedeli. Tak ako Budaj a Kňažko nevedeli, prečo sa zrazu na námestí nedeje nič "socialistické", čiže obuškovo-polievacie. Ak sa teraz aktivizuje balík peňazí s názvom ESET (teda mimo svojho domovského "market area"), tak je to len rozmarnosť "podnikateľov" a zrejme aj nespokojnosť s politickým "establishmentom", ktorý funguje v pozadí terajšej moci. Však my to zvládneme lepšie. Ono, takýchto balíkov (cov) sa tu pred voľbami (v minulosti) objavilo už viacero. V pamäti je napríklad preverovanie korektnosti podpisových hárkov (novej politickej strany s názvom niečo ako 1 % či 99 %), na ktorom si vylámal zuby p.p. Spišiak kde strana nakoniec vo voľbách neuspela. Trenčín a 30 % jeho primátora ani spomínať netreba. A aké je pozadie onoho času "zraneného" predsedu strany Ruska, nateraz s obrúčkou. Prochádzka luxemburský sa rozvádza a handrkuje o alimenty. Samí to hrdinovia. Predsa smetisko je len jedno a ešte aj to je pôvodne ruské. Aj keď sa to volalo Československo. Teda smetisko ako monodráma pre jedného kohúta a podriadenú hydináreň ...
 
Hodnoť

Pán Belák, podobné textové tance ako tie

Vaše sa nachádzajú v košiaroch ruskej propagandy. Niekedy v roku 2014 istý ruský "bohatier" povedal, že internet vymysleli Američania, aby zničili Rusko a všetko slovanské.

Pán Belák, cítite sa dobre v spoločnoti, ktorá neznáša 21. storočie?

Cítite sa dobre v spoločnosti, ktorá chce, aby bola Zem plochá doska nesená veľkou korytnačkou?

Pán Belák, napíšte nám niečo o spievaní a hraní hudobníkov pred rokom 1989. Niečo o časoch, keď bola umelecká sloboda veľkou neznámou. A nie iba tá umelecká.

S pozdravom človek, ktorý si váži slobodu práve preto, lebo v nej je možné povedať svoje NIE!!!
 

analýza

treba si uvedomiť, že ak to máte nainštalované tak všetka vaša práca a unikátne časti textu sú posielané do zmienenej spoločnosti na analýzu.

Za seba môžem len povedať, že raz som napísal do dokumentu meno chcenej domény, ktorá ešte nebola obsadená a hups po týždni už ju niekto registroval (a vyvesil stránku na ďalší predaj). To som neinternetoval, iba sa stiahli aktualizácie všetkých programov, maily a poslanie súborov na analýzu. A bolo vymaľované.

Poviete si náhoda. Musím vás upozorniť, že v tomto svete náhody neexistujú. Chybu už medzičasom ošetrili, ale bola tam.
 
Hodnoť

Predsa len ešte, pán Belák

Demokracie vznikla ako produkt konfliktov. Je lepšie prirodzené konflikty verejne deklarovať a teda znepokojovať spoločenský priestor, ako odovzdať sa do rúk "neomylného vodcu", ktorý neznáša slobodu iného človeka, inej názorovej komunity.

U Vás mám pocit, akoby Vás chaos demokracie nahlodával a robil Vám blbé nálady.

Páčili by sa Vám skôr automatizované vzťahy známe z dôb totality? Upokojovali by Vás?
 

 

Pán Habr /alebo kto ste/nepoznám Vás ani pána Beláka. Vaša reakcia na blog p. Beláka je veľmi zlý/aj keď na to máte právo/ minimálne z dvoch dôvodov. Buď ste ho museli napísať lebo Vás za to platia a potom Vás veľmi ľutujem. Príde totiž čas keď namiesto Vás si tí ktorých obhajujete si nájdu iného, mladšieho, výkonnejšieho alebo zdravšieho. A potom Vás bude veľmi mrzieť, že ste sa nechali zneužívať a slúžili ste ich manierom často v rozpore so zákonom. Alebo ste blog p. Beláka vôbec nepochopili. Veď on jasne poukazuje na obrovské nebezpečenstvo moderných informačných a iných technológii ktoré sa dajú zneužiť na aktivity ktoré sú jasne v rozpore s demokraciou na ktorú sa odvolávate. Veď už dnes sme sledovaní kamerami na pracoviskách, cestách, obchodoch hoteloch … Už dnes nás odpočúvajú cez mobil, internet, TV, tablet a pod. Už je aj centralizovaná elektronická zdravotná evidencia. Skutočne súhlasíte s tým, že sa nabúra do Vašej zdravotnej karty hocikto a potom Vás napr. môže za určitých okolnosti vydierať? Ja s tým nesúhlasím a preto zdieľam tú obavu na ktorú p. Belák ukazuje.
 

Nie, nepoukazuje na

nebezpecie IT, myslim, ze tomu ani nerozumie, ako hudobnik ani nemusi. On len podlo podsuva polopravdy, dava ich do vymyslenych suvislosti. Jeho motivaciu nepoznam. Ale akby uz teraz vcas kopal za fica proti eventualnym protivnikom, nepisal by velmi rozdielne.
PS aby som vylucil jednu triedu reakcii: asi nebudem volit ani Stefunka ani Beblaveho.
 

CHLOP, reči o platení za vyjadrenie

opačného názoru poznám ešte z dôb komunistického režimu. Vtedajšia propaganda napríklad po vzniku Charty 77 tvrdila, že jej predstavitelia sú za svoje aktivity platení "nepriateľmi socializmu". Ja sa domnievam, že akýkoľvek (a kohokoľvek) názor je vecou subjektívneho pohľadu. Ten môj pohľad prezentujem slobodne, rovnako slobodne a bez zásahov inej osoby, či skupiny osôb ho realizujem.

Ďalej: čokoľvek je zneužiteľné a čokoľvek bolo zneužiteľné aj v časoch, keď ešte neexistovali moderné informačné technológie. Hlavne však netreba podliehať fóbiám a pocitu, že za každou udalosťou stojí nejaká tajomná skupina.
 

 

ESET hádam nie je tajomná skupina, pán Škopec ;-)

Na druhej strane si ale povedzme,
že ak teda mienia súkromné firmy vlastniť politické strany, v ktorých bude členská základňa podriadená rozhodnutiam vedení týchto strán,
a na tomto princípe mienia vybudovať politický systém ako celok,
tak je možné očakávať,
že ľudia nebudú PRÁVOM považovať takýto systém za demokratický.

Bola by to číra oligarchia, pán Škopec,
iba bývalé komunistické ÚV by bolo nahradené kanceláriami majiteľov firiem.
---
 
Hodnoť

hm

bude to asi tym, ze vsetko potrebuje peniaze. a teda zalozit hociaku vacsiu akciu nieco stoji. kecat, ze vsetko stoji za h...o sa da v krcme alebo na internete..
 
Hodnoť

 

Pán Habr blog p. Beláka poukazuje ešte na ďalšie skutočne veľké nebezpečenstvo z ktorého sa hrozím. Je to oligarchizácia nielen našej spoločnosti. Spojenie bohatstvo, média a politická moc je hrôza. Oligarchistický kapitalizmus. Príklady z niektorých krajín to jasne dokazujú a vie si to predstaviť každý normálny človek. V Taliansku bohatý Berlusconi mediálny kráľ a nakoniec viacnásobný premiér. Dodnes sa s tým Taliansko nevyrovnalo. Podobne je to na Ukrajine – Porošenko. V Čechách sa o to zrejme usiluje Babiš no a na Slovensku asi ESET ako to vyplýva z blogu. Toto chceme aj u nás? Asi áno keď to obhajujete. Podľa blogu ESET obsadzuje viaceré politické strany. Teraz si predstavte, že sa dostanú k moci. Čo všetko si potom bude dovoľovať taký Hrubý, keď dnes ešte tú moc nemá /resp. má ju sprostredkovanú rozumej kupovanú/ a už vykrikuje, že si kúpi všetkých a môže si dovoliť čo len chce. To je a bude demokracia na ktorú sa odvolávate? Nie, to nie je demokracia, to je diktát peňazí. To je OLIGARCHIZMUS. To nie je sloboda, to nesloboda. A už dnes je to cítiť na každom kroku.Aj prípad Carlton to jasne dokazuje.
 

počúvaj,

baba, akú má eset moc? prečo táraš? ak už, tak všetky médiá sa sťahujú pod pentu, to ťa nemrzí? alebo ďalej ako od babského nosa nedovidíš? alebo ja a ty... ale o tom si asi, troll proruský, ficovský, nikde nepočul, neslyšal
 

1 2 >

Najčítanejšie


 1. Július Kovács: Šok pre Slovensko. Robert Fico vracia peniaze. 41 421
 2. Peter Cmorej: Pellegriniho vláda rozdala svojim v posledných dňoch ďalších 3,4 milióna € 13 449
 3. Miroslav Babič: Prepojenie Valla na dodávateľa predražených rúšok je veľmi nápadné 7 063
 4. Jana Júdová: Prestaňte sa už hojdať, pán premiér, prosím, ten konár to nevydrží 6 124
 5. Miroslav Lukáč: Ficova TB na TATRI prekročila všetky medze. Potvrdila nutnosť ochranky. SBS, aj lekárskej. 3 767
 6. Michal Šimečka: Kde sú tie európske rúška? 2 421
 7. Peter Kollega: Dnes som vstúpil do stoky zn. @LBlaha 2 317
 8. Tibor Ferko: Nepochopil som poďakovanie Kiskovi za blackout PS/Spolu 1 999
 9. Katarina Antenozio: Koronavírus, alebo komu sa blýska na lepšie časy. 1 618
 10. Martin Fletcher: Ukliďme Česko, koronaviru navzdory! 1 506

Rebríčky článkov


 1. Štefan Vidlár: Kritérium pravdy je prax
 2. Rastislav Hrušovský: Iracionalita ekonomiky, zaklad pandemie ľudstva?
 3. Daniel Macko: K čomu vláda potrebuje výpisy hovorov v boji proti koronavírusu?
 4. Viktória Nováková: Súzvuk
 5. Juraj Štubniak: Otázky na pána premiéra 1.
 6. Olívia Lacenová: Unilever ako investícia s potenciálom. Vďaka COVID-19
 7. Martin Krištoff: Dodávky ropy naďalej rastú. Dohoda zatiaľ nie je na stole
 8. Marcel Vlna: Matovičov volič premiérovi: NEBUĎ HYSTERICKÝ!
 9. Vladimír Krátky: Matovič bude potrebovať zázrak, alebo nekompromisne zamieriť ukazovák na Fica !
 10. Miroslav Sabol: Ekonomické vydieranie počas takzvanej tretej svetovej vojny


Už ste čítali?