11. apríl – FACEBLOCK – deň protestu

Autor: Ľubomír Belák | 11.4.2018 o 11:12 | Karma článku: 1,07 | Prečítané:  327x

Schizofrénia ľudstva, ktorá zaplnila námestia, kaviarne, sociálne siete, parlamenty, ale aj rodiny sa ako vírus šíri po svete. Čo vyvolalo túto vzburu Svetového ducha?

Filozof G.W.F. Hegel vo svojej práci Fenomenológia ducha definuje Svetového ducha, ako vrchol vývoja spoločnosti, kedy sa osamostatňuje od prírody, teda aj človeka a vytvára si svoj vlastný život. S takmer určitosťou možno Heglovho ducha prirovnať internetu, aj keď je to len priklincovaný obraz k filozofickému odkazu nemeckého génia. Tak ako Svetový duch aj sociálne siete sa menia ako v sci-fi filmoch na Bytosti, ktoré sa stávajú neovládateľné.

Dnes sme svedkami akéhosi spiknutia, ktoré sa síce odohrávalo v USA, ale zasahuje nás všetkých.

10. apríla otec a majiteľ najznámejšej sociálnej siete na svete Mark Zuckerberg vypovedal pred Kongresom USA v súvislosti so škandálom úniku osobných údajov až 50 miliónov používateľov FACEBOOKU pri amerických prezidentských voľbách v roku 2016, čo malo dopomôcť Donaldovi Trumpovi k víťazstvu. Je to len malá časť informácií o dvoch miliardách zaregistrovaných ľudí, ale významná pre Slovensko, ktoré onemocnelo na politickú horúčku s trvalými následkami.

Ako to súvisí s nami? Nie sú to len lajky a statusy, ktoré zadymili webový priestor. Je to aj náš ústavný predstaviteľ prezident Andrej Kiska, ktorý v minulom roku s úsmevom navštívil okrem iných aj filiálku spoločnosti FACEBOOK v San Franciscu.

23. septembra 2017, ešte na americkej pôde vyhlasuje: „V čase, keď mnohé spoločnosti bojujú s extrémistickými vyjadreniami namierenými voči iným náboženstvám či rasám, sa spoločnosť Facebook chystá výrazne posilňovať tímy ľudí, ktorí budú zverejnené príspevky vyhodnocovať v jazyku príslušnej krajiny. V prípade šírenia nenávisti ich potom okamžite zmažú.“ Kiska ďalej dodáva: „Diskutovali sme o tom, aká je situácia na Slovensku, ....... Čo ma veľmi potešilo je, že Facebook si je plne vedomý toho, akú má zodpovednosť a veľmi intenzívne uvažuje, ako to riešiť. Je pravdou, že zatiaľ extrémisti a šírenie nenávisti má trošku náskok, ale verím, že sa to vo veľmi krátkom čase stratí.“

Možno dnes jeho slová brať vážne? Nie je to opäť ďalšia z hmiel, ktorými prekrýva nielen svoje podvody, ale aj skutočnosť, že sa za podpory spoločnosti ESET, Progresívneho Slovenska, Fondu Otvorenej spoločnosti a ďalších „nezávislých“ médií a združení, pripravuje podobne ako to v USA Donald Trump prevalcovať spoločnosť pri najbližších prezidentských a následne parlamentných voľbách? Do dôkazov o pravdivosti tejto úvahy určite zapadá aj jeho „nezištná“ návšteva v spoločnosti FACEBOOK, ktorá môže podobne ako súčasnému americkému prezidentovi pomôcť vyhrať voľby.

Určite priaznivci nášho prezidenta budú odmietať tieto tvrdenia. A sú medzi nimi aj moji priatelia. Preto si na záver treba položiť otázku: „Ako pomôže politické víťazstvo človeka a jeho podporovateľov, ktorý vedome podvádzal a zneužíval náš deravý trestný zákon (a nielen ten) pre svoj vlastný prospech? Nie je to len výmena stráží pri poklade, ktorým Slovensko určite je? Nie je to vnútenie plánu realizovať šialený projekt Otvorenej spoločnosti, ktorá gumuje národné, historické a sociálne práva ľudí, ktorí tu od nepamäti žijú?“

Stojím na strane tých, ktorý tento svet určite odmietajú, ako odmietajú podvodníka v prezidentskom paláci a tých, ktorí možno z nedostatku súdnosti, či vlastného názoru sa nechajú ovplyvniť ESET MRIEŽKOU, ktorá s veľkou pravdepodobnosťou plánuje pre svoje ciele zneužiť aj FACEBOOK.

Preto sa zapájam do FACEBLOCK kampane, aj keď je to v súčasnosti len prejav zúfalstva tých, ktorí to nemôžu zmeniť.

 

Ľubo Belák

10.4.2018

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Je Rybanič whistleblower? Odborníci sa nezhodli

Rybanič chce názor Súdneho dvora Európskej únie.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Kam chodíte, aj keď hovoríte opak

Ako sa ázijské bistrá zmenili za posledných dvadsať rokov.

Komentár Zuzany Kepplovej

Na Dankovom diplome vlastne nezáleží

Bol by to prezident, v ktorom by nejeden našinec spoznal vlastný príbeh.


Už ste čítali?