Stačí chvíľa a vytvorí sa kráter

Autor: Ľubomír Belák | 27.3.2017 o 14:10 | Karma článku: 5,52 | Prečítané:  650x

Inak neviem popísať pocit, keď som sa dozvedel o smrti Věry. Priznám sa, že takéto odchody nemám rád. Prečo to  musela byť práve ona, veď je dosť takých, ktorí by ju zastúpili. Žiaľ nesmrteľnosť, tá ľudská nebola zatiaľ objavená.

Věru Špinarovú som spoznal ešte v praveku, keď sme sa neraz križovali na hudobných zájazdoch po Slovensku. Vždy som ju obdivoval. Bola to pravá baba, ktorá nielen svojim spevom, ale aj dušou predstavovala speváčku, aké som mal rád. Párkrát sme sa stretli na Lýre. Vždy bola úprimná, srdečná a férová. Pamätám si na jednej lýrovej skúške, keď som si so sebou vzal aj môjho syna Andreja. Ochotne sa o neho postarala, keď som išiel na pódium.

Aj na koncertných projektoch som jej vždy držal miesto, či už to bola 70ka Peteraja, alebo koncert Lýra 50. Aj tentoraz som mal pre ňu vyhradené pódium pre Lúčenie, pesničku od Janka Lehotského, ktorý v apríli oslávi svoju sedemdesiatku. Netušil som, že Lúčenie bude tentoraz posledné. Aj keď nemala možnosť byť osobne na koncertoch, pri prvých tónoch skladby som si ju pripomenul. Urobím tak aj teraz.

Věrka, lúčim sa s tebou, ale buď si istá, že tvoja dušička tu bude stále, nesmrteľná, ktorá priletí vždy, keď pôjde o dobrú hudbu.

Ľubo Belák

27.3.2017

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Ukrajinu zasiahol masívny hackerský útok, v Černobyle musia merať manuálne

Zasiahnuté sú letiská, pošta, ale aj vládne inštitúcie. Problémy hlásia aj západné firmy.

KOMENTÁRE

Nestačí strihať drôty, železná opona je v nás stále

Na hranici Rakúska a Maďarska sa začala rúcať železná opona.


Už ste čítali?